Ograniczone odprawy na polsko-białoruskich przejściach

DI, PAP
opublikowano: 27-01-2008, 10:11

W ograniczonym zakresie przebiegają w niedzielę odprawy ciężarówek na dwóch największych polsko- białoruskich przejściach w  województwie podlaskim: Kuźnicy Białostockiej i Bobrownikach. Pracuje tam niepełna obsada celników.

Zbyt mała liczba celników na przejściu związana jest z protestem służb celnych. Jak poinformował PAP Andrzej Baronowski z zespołu prasowego podlaskiej policji, kierowcy tirów zablokowali w niedzielę rano dojazd do przejścia w Kuźnicy Białostockiej, z powodu niezadowolenia z tempa pracy celników. Policjanci wyznaczają tam objazdy.

Maciej Czarnecki z Izby Celnej w Białymstoku powiedział PAP, że w Kuźnicy Białostockiej na porannej zmianie stawiło się zaledwie 30 proc. obsady celników. Kolejka ciężarówek czekających na wyjazd z Polski, a wcześniej na wjazd do terminalu liczy tam ok. 280 samochodów.

W Bobrownikach, gdzie celnicy poprzednią dobę odprawiali ciężarówki w pełnym wymiarze, na ranną zmianę przyszło 40 proc. obsady. Na wyjazd z Polski w kolejce do terminalu czeka tam ok. 300 samochodów.

Rzecznika podlaskiego oddziału Straży Granicznej Anna Wójcik poinformowała, że kierowcy tirów na wjazd do terminalu w Kuźnicy Białostockiej, w celu wyjazdu z Polski, muszą czekać 50 godzin, natomiast w Bobrownikach - ok. 20 godzin.

Według celników, samochody osobowe na obu przejściach odprawiane są na bieżąco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane