Ogromne wyzwanie przed najnowszymi Gwiezdnymi Wojnami

opublikowano: 14-12-2015, 16:48

Najnowsza, siódma już odsłona kultowych „Gwiezdnych Wojen” potrzebuje przynajmniej 1,5 mld USD by mówić o sukcesie, donosi serwis BusinessInsider.

Według najnowszego wydania magazynu telewizyjnego „60 Minutes” przed producentami „Przebudzenia Mocy”, w tym reżyserem J.J. Abramsem stoi poważne wyzwanie. Nerwy przed nadchodzącą wielkimi krokami premierą są napięte do granic możliwości. Wypowiadając się dla „60 Minutes” złynny reżyser Steven Spielberg stwierdził, że  Abrams jest przerażony i wywierana jest na niego ogromna presja, gdyż brak komercyjnego sukcesu, wiązać się będzie z określonymi kosztami, w tym związanymi z franszyzą.

Zobacz więcej

Gwiezdne Wojny (Star Wars)

Bloomberg

Studio Dineya kupiło prawa do „Gwiezdnych Wojen” i firmę Lucasfilm od George’a Lucasa za 4 mld USD w 2012 r., zaś VII część sagi jest pierwszym filmem spółki w ramach franczyzy.

Trudno jednoznacznie określić jak kwota 1,5 mld USD została oszacowana, ale biorąc pod uwagę budżet filmu na poziomie 200 mln USD oraz ogromne koszty marketingu i inwestycję w franszyzę Lucasa, nie może dziwić, że postawione przed filmem cele są bardzo wysokie.

Analitycy dość jednak optymistycznie wyrażają się odnośnie możliwego wyniku najnowszej odsłony Star Wars. Notowane od dłuższego już czasu zainteresowanie „Przebudzeniem mocy” sugeruje, że film może wygenerować w skali świata dochody rzędu 2,5 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Media / Ogromne wyzwanie przed najnowszymi Gwiezdnymi Wojnami