Ogrzewać serca, ocieplać wnętrza, rozpalać wyobraźnię

Materiał partnera
opublikowano: 15-09-2016, 22:00

Kratki.pl to polski lider w produkcji kominków i akcesoriów kominkowych.

Firma istnieje od 1998 r., a swoją nazwę wzięła od kratek kominkowych, które jako pierwsze pojawiły się w ofercie. Przedsiębiorstwo regularnie prezentuje swój asortyment podczas najważniejszych branżowych wydarzeń i targów. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Kratki.pl zajmują pozycję jednego z czołowych, europejskich producentów kominków, a ich wyroby dostępne są w 55 krajach na całym świecie. Swoją pozycję zawdzięczają ukierunkowaniu na potrzeby klienta od podstaw oraz szybkiemu reagowaniu na zmiany rynkowe. Od kilku lat firma aktywnie korzysta z funduszy europejskich. W momencie finalizowania jednego projektu zaczyna następny. — Kiedyś baliśmy się dotacji. Ale z projektu na projekt jest nam łatwiej. Dziś widzimy, że ubieganie się o dotacje wcale nie jest takie trudne i można się go nauczyć — zauważa Marek Bal, prezes firmy Kratki.pl.

Dotychczas firmie udało się zrealizować 17 projektów współfinansowanych z funduszy UE. Były to projekty regionalne i krajowe. Dotyczyły zarówno inwestycji w infrastrukturę, jak i maszyny, dzięki którym można było wdrażać innowacyjne technologie produkcji nowych wkładów kominkowych, charakteryzujących się większą sprawnością i mniejszą emisyjnością. Firma ma na koncie również kilka projektów badawczych oraz dotyczących własności niematerialnej i prawnej.

„Prace badawcze nad zastosowanieminnowacyjnego materiału wysokoglinowego z grupy HA 45 w urządzeniach grzewczych, służących zwiększeniu konkurencyjności firmy Kratki.pl na rynku międzynarodowym” — to ostatni projekt zakończony sukcesem. Prace nad nim odbywały się w ramach działania 1.4 i we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Firma Kratki.pl opracowała innowacyjny materiał akumulacyjny — Oxitec.

Jednak sukces poprzedziły szczegółowe badania. W ich wyniku opracowano skład nowego materiału ogniotrwałego. Wykorzystuje się go do wykładania palenisk we wkładach kominkowych i kominkach wolno stojących. Zastosowanie materiału Oxitec zwiększyło sprawność urządzań przy jednoczesnym obniżeniu emisji tlenku węgla. Kratki.pl przygotowują się właśnie do podpisania umowy dotyczącej kolejnego nowatorskiego projektu, tym razem związanego z wdrożeniem nowej technologii produkcji stalowo-ceramicznych wkładów kominkowych. — Oczekujemy też na wyniki oceny kolejnego projektu badawczo-rozwojowego — zapowiada Marek Bal.

Zuzanna Szmiel

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu