Ok. 125 tys. odbiorców na Mazowszu bez prądu

PAP
opublikowano: 15-10-2009, 09:49

15.10. Warszawa (PAP) - Około 125 tys. odbiorców na Mazowszu pozostaje bez prądu; najgorsza sytuacja jest w okolicach Otwocka, Mińska Mazowieckiego, Garwolina, Sokołowa, Wyszkowa i Wołomina - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka PGE Dystrybucja Warszawa-Teren Katarzyna Burda-Mazurek.

Awarie spowodowały głównie powalone drzewa, które pozrywały przewody.

"Wszystkie ekipy pracują i będą pracować do skutku" - zapewniła Burda-Mazurek. Dodała, że większość awarii powinna zostać usunięta jeszcze w czwartek, ale tam, gdzie jest dużo powalonych drzew i podmokłe tereny, może to potrwać dłużej.

W środę prądu nie miało ok. 500 tys. odbiorców na Mazowszu. Gwałtowne opady mokrego śniegu i silny wiatr dotknęły w środę całą Polskę. Setki tysięcy gospodarstw domowych nie miało prądu, zagrożone powodzią były niektóre tereny nadmorskie, pociągi miały wielogodzinne opóźnienia, w miastach były poważne utrudnienia w komunikacji, a sytuacja na drogach była bardzo trudna.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Energetyka / Ok. 125 tys. odbiorców na Mazowszu bez prądu