Okazja dla niedźwiedzi

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 05-06-2006, 00:00

Po piątkowej sesji z pewnością można odczuwać niedosyt. Indeksy rosły, jednak obroty nie mogły usatysfakcjonować kupujących. 700-milionowy handel akcjami spółek z WIG20 pokazuje, że „silne ręce” (inwestorzy odporni na spadki) nie angażują się obecnie w zakupy. Dlatego w obecnych wzrostach można upatrywać raczej okazji do otwierania krótkich pozycji po dobrych kursach niż otwierania długich w perspektywie średnioterminowej.

Warto zwrócić uwagę na rosnącą liczbę otwartych pozycji, która sygnalizuje, że zaangażowanie na rynku futures jest spore, bez względu na bardzo niskie zainteresowanie rynkiem kasowym. Nasza strategia inwestycyjna zakłada otwieranie krótkich pozycji na obecnych poziomach lub, jeśli się uda, nieco wyżej — w pobliżu bariery podażowej na poziomie WIG20 równym 2950 pkt.

Niedźwiedzie raczej nie powinny się obawiać powrotu dobrej koniunktury na rynkach amerykańskich. Wszystko wskazuje na to, że i tam mamy do czynienia jedynie z korektą spadków, a potencjalny zakres odreagowania pozostaje niewielki. Indeks S&P500 powinien zakończyć wędrówkę w górę w pobliżu oporu na wysokości 1300 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy