Okiem praktyka Pełna informacja zwiększa przychylność mieszkańców

MBE
opublikowano: 31-01-2011, 00:00

Joao Paulo Costeira

dyrektor operacyjny EDP Renewables Europe, inwestora farmy wiatrowej w Margoninie (woj. wielkopolskie) i Korszach (woj. warmińsko-mazurskie, w trakcie budowy)

Bardzo dużą wagę przykładamy do tego, żeby mieszkańcy obszarów, gdzie realizujemy nasze projekty, otrzymywali od nas pełen pakiet informacji o inwestycji. Władze i mieszkańcy doceniają nasze zaangażowanie. Utrzymujemy stały kontakt m.in. z przedstawicielami urzędu miasta i gminy Margonin w Wielkopolsce, gdzie zrealizowaliśmy naszą pierwszą i równocześnie największą farmę wiatrową w Polsce. Szukamy porozumienia i współpracujemy z mieszkańcami. Naszym zadaniem, jako przedstawicieli branży energetycznej, jest szeroka i ogólnopolska edukacja co do energii odnawialnej, a szczególnie najbardziej rozwijającej się energetyki wiatrowej. Nasze doświadczenie wskazuje, że przedstawiciele władzy mogą pomóc w edukowaniu i propagowaniu informacji na temat elektrowni wiatrowych. Swoim zaangażowaniem często pomagają nam oswoić mieszkańców z projektem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane