Około 166,5 mln zł zainwestuje mazowiecki samorząd w WKD

DI, PAP
opublikowano: 02-10-2007, 16:38

Około 166,5 mln zł przeznaczy samorząd województwa mazowieckiego na zakup taboru i poprawę infrastruktury dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) - poinformowali przedstawiciele samorządu na konferencji prasowej we wtorek.

Z kwoty 166,5 mln zł około 142,5 mln zł jest przeznaczone na zakup nowych pociągów, a 22 mln zł na inwestycje w infrastrukturę.

Do końca października bieżącego roku ogłoszony zostanie przetarg na przygotowanie studium wykonalności w sprawie zakupu taboru oraz inwestycji infrastrukturalnych. Przetarg ma być ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Prezes WKD Grzegorz Dymecki powiedział, że w planach inwestycyjnych WKD ma także budowę nowych linii, np. linii do Janek, a także drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w materiałach prasowych, również rozwój Pruszkowa rodzi potrzebę uruchomienia komunikacji szynowej w tym mieście.

W końcu września konsorcjum samorządu Mazowsza i sześciu gmin (Pruszków, Podkowa Leśna, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Brwinów i Michałowice) leżących wzdłuż torów WKD przejęło tego przewoźnika, dotychczas spółkę z Grupy PKP. Liderem konsorcjum, z udziałami w wysokości 73 proc. kapitału spółki, jest samorząd Mazowsza, gminy leżące wzdłuż linii kolei mają po kilka procent udziałów.

WKD prowadzi przewóz pasażerów na linii Warszawa Centrum - Grodzisk Mazowiecki z odgałęzieniem w Podkowie Leśnej do Milanówka. Spółka zamknęła rok 2006 przychodami przewozowymi w wysokości 18,7 mln zł i zyskiem w wysokości 0,2 mln zł. (PKP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Około 166,5 mln zł zainwestuje mazowiecki samorząd w WKD