Około 54 mln zł strat po pożarze hali ZML Kęty

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2006, 11:41

Na 54 miliony złotych wycenione zostały szacunkowo straty po pożarze, w nocy z czwartku na piątek, hali produkcyjnej Zakładów Metali Lekkich Kęty SA w Kętach, niedaleko Bielska-Białej. Poinformował o tym PAP w piątek rzecznik oświęcimskiej straży pożarnej Marek Czardyban.

Na 54 miliony złotych wycenione zostały szacunkowo straty po pożarze, w nocy z czwartku na piątek, hali produkcyjnej Zakładów Metali Lekkich Kęty SA w Kętach, niedaleko Bielska-Białej. Poinformował o tym PAP w piątek rzecznik oświęcimskiej straży pożarnej Marek Czardyban.

Spaleniu uległa część hali oraz znajdujące się w niej drogie maszyny do produkcji folii aluminiowej.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Prawdopodobnie doszło do niego w momencie rozładunku palet, na którym znajdowały się pojemniki z rozpuszczalnikiem.

Ogień pojawił się w hali, w której produkowano folię aluminiową do opakowań. Obiekt ten otaczają inne budynki zakładów. Gdy strażacy przyjechali na miejsce płonęła już jedna trzecia hali o wymiarach 100 metrów na 30 metrów. Doszło także do eksplozji znajdujących się wewnątrz zbiorników z rozpuszczalnikami.

Strażacy pracowali w skrajnie niebezpiecznych warunkach. Istniało zagrożenie kolejnymi wybuchami. Obawiano się także, że może zawalić się dach.

W akcji ratowniczej, która trwała kilka godzin, uczestniczyło 28 zastępów strażaków, czyli blisko 120 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane