Okulary Google wyślą dźwięk prosto do czaszki

TR
04-02-2013, 09:26

Okulary Google, które w eksperymentalnej formie pojawią się w tym roku, będą zdolne do wysyłania dźwięku prosto do ludzkiej czaszki – informuje brytyjski The Telegraph.

Technologia, która pozwala na wysyłanie wibracji dźwiękowych do ucha wewnętrznego , została już wcześniej wykorzystana przez Panasonica. Japoński koncern, podczas tegorocznych targów elektroniki w Las Vegas, pokazał światu słuchawki zdolne do pompowania dźwięku prosto do czaszki osoby korzystającej z gadżetu.

Sergey Brin, współzałożyciel Google, osobiście nadzoruje projekt okularów Google, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Sergey Brin, współzałożyciel Google, osobiście nadzoruje projekt okularów Google, fot. Bloomberg

Największą zaletą tej technologii jest to, że korzystająca z niej osoba może, w tym samym czasie, słuchać dźwięków otoczenia.

Sergey Brin, współzałożyciel Google’a, osobiście nadzoruje projekt i bierze udział w testach urządzenia. Niedawno został on zauważony w nowojorskim metrze z futurystycznie wyglądającymi okularami.

Koncern z Mountain View ma nadzieję wprowadzić okulary na rynek w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Okulary Google wyślą dźwięk prosto do czaszki