O’Leary: w Europie zaczyna się konsolidacja linii lotniczych

opublikowano: 01-02-2023, 17:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Michael O'Leary, szef Ryanair uważa, że w Europie rozpoczyna się „nieuchronna” konsolidacja linii lotniczych wynikająca z nieumiejętności konkurowania przez tradycyjnych flagowych przewoźników, informuje Reuters.

O'Leary powiedział agencji, że konsolidacja potrwa 4-5 lat. Zwrócił uwagę, że tradycyjni przewoźnicy nie umieli konkurować z tanimi liniami, a pandemia dodatkowo pogorszyła ich sytuację finansową.

Michael O'Leary, fot. Bloomberg
Michael O'Leary, fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w styczniu Lufthansa złożyła ofertę kupna mniejszościowego pakietu udziałów ITA Airways, następcy Alitalii. Z kolei rząd Portugalii, kontrolujący linie TAP, rozważa sprzedaż ich części lub całości.

- Jest nieuchronne, że Alitalia zostanie kupiona, tak samo jako TAP – powiedział Reutersowi O'Leary. – Uważam, że prawdopodobnie w ciągu następnych kilku lat easyJet i Wizz Air również zostaną przejęte – dodał.

Szef Ryanair jest przekonany, że na europejskim rynku ostatecznie pozostaną czterej duzi przewoźnicy. Oprócz jego firmy, będą to Lufthansa, Air France-KLM i IAG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane