Olejczniak: Dotychczasowa formuła współpracy z PD uległa zakończeniu

PAP
29-03-2008, 14:01

Szef SLD Wojciech Olejniczak powiedział po  sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej Sojuszu, że formuła dotychczasowej współpracy z Partią Demokratyczną "uległa zakończeniu".

Olejniczak zadeklarował też, że dopuszcza współpracę polityczną z Partią Demokratyczną, ale nie programową, bo jak wcześniej argumentował, Demokraci m.in. rozpoczęli budowę programu gospodarczego, "który w wielu aspektach jest liberalny".

Szef Sojuszu opowiedział się za współpracą ze wszystkimi środowiskami lewicowymi. Jak mówił, ważna będzie też współpraca ze związkami zawodowymi, takimi jak OPZZ, czy ZNP.

Olejniczak podkreślił, że nowe "ramy działania" Sojuszu zostały zaakceptowane przez Radę Krajową Sojuszu, przy dwóch głosach wstrzymujących i jednym głosie sprzeciwu. Szef SLD powiedział, że chciałby, aby został utrzymany klub parlamentarny LiD w obecnym kształcie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Olejczniak: Dotychczasowa formuła współpracy z PD uległa zakończeniu