Olejniczak: Polacy mają prawo czuć się zawiedzeni, że nie ma koalicji PiS i PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 16:26

Szef SLD Wojciech Olejniczak powtórzył w poniedziałek na konferencji prasowej, że Sojusz "nie udzieli poparcia" rządowi Kazimierza Marcinkiewicza. Jak dodał, Polacy "mają prawo czuć się zawiedzeni", że nie powstała koalicja PiS i PO.

Szef SLD Wojciech Olejniczak powtórzył w poniedziałek na konferencji prasowej, że Sojusz "nie udzieli poparcia" rządowi Kazimierza Marcinkiewicza. Jak dodał, Polacy "mają prawo czuć się zawiedzeni", że nie powstała koalicja PiS i PO.

Zdaniem szefa SLD, rząd Marcinkiewicza jest "słabszy, niż można było oczekiwać". Jak dodał, rozpoczynanie kadencji od rządu mniejszościowego to pierwsze złamanie wyborczych obietnic. Bo przecież - ocenił - wspólne rządzenie PiS i PO było obietnicą składaną Polakom przez oba te ugrupowania.

"W sytuacji, kiedy ten rząd nie może liczyć na poparcie PO,będzie zapewne wspierany przez LPR, jak również przez Samoobronę i zapewne PSL" - powiedział. Jego zdaniem, to będzie oznaczało, że przynajmniej część założeń z programów tych partii premierMarcinkiewicz i rząd będzie starał się realizować.

Wiele emocji, jak ocenił szef SLD, wzbudzają nominacje na szefów resortów sprawiedliwości, SWiA oraz powołanie koordynatora ds. służb specjalnych. "Dzisiaj te instytucje są w nadzorze polityków PiS i to polityków +czystej wody+. (...) To jest niebezpieczne" - zaznaczył.

Olejniczak uważa, że coraz wyraźniej widoczna jest "nierealność obietnic socjalnych składanych przez PiS". "Usłyszeliśmy już o odkładaniu zapowiadanej budowy kilkuset tysięcy mieszkań oraz odłożeniu wielu innych decyzji, jak choćby zmian podatkowych na przyszły rok" - ocenił.

Zaznaczył też, że Sojusz czeka na pierwsze działania i decyzje nowego rządu, a także na expose premiera, gdyż - jego zdaniem - "niewiele dziś można powiedzieć o szczegółach programu, jaki zamierza realizować gabinet Kazimierza Marcinkiewicza".

Szef SLD oczekuje też, że rząd nie będzie głosił "takich populistycznych haseł", jak np. renegocjacja Traktatu Akcesyjnego Polski do UE. Jak ocenił, "to wprowadza zamęt i mętlik w opinii publicznej". "Premier i inni przedstawiciele PiS zapowiadali działania na forum UE, które - jak wiemy - są nierealne, choćby renegocjacja Traktatu Akcesyjnego" -powiedział.

Olejniczak zapowiedział, że SLD będzie "zdecydowaną merytoryczną i programową opozycją".

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane