Olejniczak: władze Sejmu powinny zająć się sprawą ekspertyz

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 09:11

SLD zwróci się do marszałka Sejmu o zwołanie jak najszybciej Prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów i wyjaśnienie sprawy ekspertyz, z których wynika, że prace parlamentarne nad budżetem powinny zakończyć się do końca stycznia - zapowiedział w środę w Radiu Zet szef SLD i wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak.

SLD zwróci się do marszałka Sejmu o zwołanie jak najszybciej Prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów i wyjaśnienie sprawy ekspertyz, z których wynika, że prace parlamentarne nad budżetem powinny zakończyć się do końca stycznia - zapowiedział w środę w Radiu Zet szef SLD i wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak.

    Według niego, najlepiej, żeby władze Sejmu zebrały się jeszcze w środę lub najpóźniej w czwartek.

    Zdaniem Olejniczaka, powinno zostać wyjaśnione, skąd w Sejmie wzięła się ekspertyza dotycząca terminu zakończenia prac nad budżetem, na czyje zlecenie powstała, kto w Sejmie o niej wiedział.

    "Będziemy apelować do marszałka Sejmu, bo to możemy czynić, aby zostały zwołane jak najszybciej Konwent Seniorów i Prezydium Sejmu i aby ta sprawa została wyjaśniona" - powiedział szef SLD.

    Olejniczak podkreślił, że na ostatnim posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów - w sobotę - marszałek Sejmu Marek Jurek "był pewny, że według ekspertyz i jego najlepszej wiedzy" termin, w którym - w przypadku nieuchwalenia budżetu - prezydent może rozpisać przedterminowe wybory, to 19 lutego.

    "Padała ta data. Tak został skonstruowany kalendarz prac nad budżetem w parlamencie. Więc możemy czuć się wszyscy oszukani, jeśli okazałoby się, że była ekspertyza z listopada, która nie została nam udostępniona, mówiąca o tym, że jednak wcześniej prezydent Lech Kaczyński może rozwiązać parlament, i że to wszystko byłoby skrywane, a wiedziałby o tym np. tylko marszałek bądź liderzy PiS" - zaznaczył Olejniczak.

    Według niego, ekspertyz w Sejmie jest bardzo wiele, ale "okazuje się, że niektóre z nich są udostępniane posłom natychmiast, a inne ekspertyzy gdzieś skrywane".

    Olejniczak zapowiedział, że na posiedzeniu władz Sejmu będzie wnosił o to, by jeśli pojawia się ekspertyza, niezależnie przez kogo została zamówiona, od razu "była wyłożona i każdy poseł miał do niej dostęp".

    Środowa "Rzeczpospolita" napisała, że dotarła do ekspertyzy sejmowego Biura Studiów i Ekspertyz z listopada 2005 r. wskazującej, że termin zakończenia prac nad budżetem upływa 30 stycznia.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane