Olejniczak: Ziobro będzie gorzko żałował swoich słów

PAP
04-10-2007, 12:13

Zbigniew Ziobro będzie gorzko żałował swoich słów - tak szef SLD Wojciech Olejniczak skomentował słowa ministra sprawiedliwości, że za śmierć Barbary Blidy "odpowiada środowisko SLD".

"Jest to oczywiście bzdura i nieprawda, mamy do czynienia z wielką podłością" - oświadczył szef Sojuszu na czwartkowej konferencji prasowej w Opolu.

Ziobro powiedział w środę w Telewizji Trwam - i powtórzył w nocy w Radiu Maryja - że wobec wykorzystywania samobójstwa Barbary Blidy przez SLD do ataków na prokuraturę, można użyć argumentu, że za jej śmierć "odpowiada środowisko SLD".

"Była to wypowiedź podła, mająca na celu przerzucenie uwagi z podejrzanego na inne osoby związane z SLD. Te słowa wypowiedział minister, który jest oskarżony przez komisję ds. służb specjalnych, która skierowała wniosek do prokuratury przeciwko panu Ziobrze" - mówił Olejniczak.

Dodał, że jego zdaniem minister Ziobro "jest ostatnią osobą, która w tej sprawie może jakiekolwiek radykalne stanowisko przedstawić".

"Pan minister Ziobro wypowiada te słowa w sposób niespotykany przez prokuratora generalnego, przez ministra sprawiedliwości. To jest wielka podłość, i jest to obraźliwe dla wielu ludzi - w tym członków SLD, i dla mnie" - ocenił Olejniczak.

Nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć czy SLD poda ministra sprawiedliwości do sądu. "Niech w tej chwili minister mocno się zastanawia, niech go sumienie piecze, jeśli je ma. Osoba, która ma nieczyste sumienie zachowuje się właśnie tak jak minister Ziobro" - uważa szef Sojuszu.

Jego zdaniem o tej sprawie "będzie z pewnością głośno". "Pozwólcie nam pracować. Już jest pewne, że pan minister Ziobro zachował się w sposób podły i niegodny. Pożałuje tego co powiedział" - powtórzył Olejniczak.

Pod koniec września sejmowa komisja ds. służb specjalnych zdecydowała się skierować do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez ministra Ziobrę w związku ze akcją zatrzymania Blidy przez ABW. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Olejniczak: Ziobro będzie gorzko żałował swoich słów