Oleksy: Budżet równowagi, ale i rozwoju

26-11-2004, 16:59

Marszałek Józef Oleksy (SLD) powiedział, że budżet przyjęty w piątek przez Sejm jest "trochę budżetem równowagi, a także promocji tendencji rozwojowych". Ale jak zaznaczył, "czy będzie dobry, to się dopiero po czasie oceni".

Zdaniem Oleksego, jest to budżet "realny (...), kompetentnie zrobiony, są w nim bezpieczniki na różne okoliczności".

Podkreślił, że "kondycję budżetu może poprawić tendencja wzrostów budżetowych, która już wystąpiła, i całkiem dobra realizacja dochodów prywatyzacyjnych".

"Jest to budżet dobry dla podtrzymywania tendencji rozwojowych i, w niektórych punktach, jest dobry dla biedniejszej części

społeczeństwa" - ocenił marszałek. "Gesty prospołeczne są zachowane" - dodał.

Oleksy zaznaczył, że ewentualne pozytywne skutki budżetu będą odczuwalne "dopiero za jakiś czas". Ma to nastąpić pod warunkiem, że "wzrost zostanie utrzymany, a pieniądze +europejskie+ dobrze spożytkowane". Oleksy przypomniał też, że "były już budżety, które miały dramatyczne dziury i katastrofalną nierównowagę finansów publicznych". "Tu nie ma tego zagrożenia" - podkreślił.

Marszałek powiedział też, że jego zdaniem ustawa budżetowa nie została przyjęta zbyt wcześnie. "Moim obowiązkiem jest tak zorganizować pracę Sejmu, żeby budżet był na czas wedle konstytucyjnych terminów i to wykonałem" - powiedział. "Zważywszy na przerwę świąteczną dwutygodniową prawie, bałem się, że moglibyśmy się nie zmieścić w konstytucyjnym terminie końca stycznia".

Projekt budżetu wpłynął do Sejmu 30 września. Na uchwalenie ustawy budżetowej parlament ma 4 miesiące.

hgt/ la/ itm/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Oleksy: Budżet równowagi, ale i rozwoju