Oleksy: SLD wycofuje poparcie polityczne dla Hausnera

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2005, 19:16

SLD wycofuje poparcie polityczne dla wicepremiera Jerzego Hausnera - oświadczył szef Sojuszu JózefOleksy po poniedziałkowym posiedzeniu Zarządu Krajowego partii. Zaznaczył też, że dalsza obecność Hausnera w rządzie to sprawa decyzji premiera Marka Belki.

SLD wycofuje poparcie polityczne dla wicepremiera Jerzego Hausnera - oświadczył szef Sojuszu JózefOleksy po poniedziałkowym posiedzeniu Zarządu Krajowego partii. Zaznaczył też, że dalsza obecność Hausnera w rządzie to sprawa decyzji premiera Marka Belki.

    Jednocześnie Oleksy podkreślił, że trudno sobie wyobrazić dalszą obecność Hausnera w klubie parlamentarnym Sojuszu. 

    Hausner na początku lutego opuścił partię SLD, ale nie zrezygnował z członkostwa w klubie Sojuszu ani z zasiadania w rządzie. Premier poinformował już, że nie zamierza dymisjonować Hausnera.

    Jak powiedział Oleksy, zarząd SLD zobowiązał prezydium klubu Sojuszu do podjęcia w rozmowie z Hausnerem sprawy jego dalszej obecności w klubie SLD. "Hausner przystąpił do budowania partii prawicowej, trudno więc sobie wyobrazić jego dalszą aktywność w klubie lewicowym" - zaznaczył szef Sojuszu. Nie odpowiedział jednoznacznie, czy klub usunie Hausnera ze swoich szeregów.

    Jak powiedział Oleksy, Sojusz bardzo krytycznie ocenił odejście Hausnera z partii. "Wśród ludzi lewicy jest wielkie rozczarowanie, Jerzy Hausner robił karierę na lewicy przez wiele lat i nie sygnalizował swoich ocen krytycznych w życiu wewnątrzpartyjnym. Uczynił to znienacka" - tłumaczył.

  Na pytanie, czy SLD złoży wniosek o wyrażenie wotum nieufności Hausnerowi, Oleksy odparł: "Nie. Uważamy, że obecność Hausnera w rządzie jest sprawą premiera". "Sojusz nie podejmie inicjatywy wotum nieufności dla Jerzego Hausnera" - zaznaczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane