Olimpiada w Londynie źródłem popytu na zagranicznych pracowników

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-07-2006, 10:16

Organizatorzy olimpiady w Londynie w 2012 roku będą musieli ściągnąć z Polski i innych krajów Europy Centralnej kilkadziesiąt tysięcy wykwalifikowanych pracowników budowlanych, jeżeli chcą ukończyć na czas prace budowlane - wynika z raportu grupy badawczej Oxford Economic Forecasting.

Organizatorzy olimpiady w Londynie w 2012 roku będą musieli ściągnąć z Polski i innych krajów Europy Centralnej kilkadziesiąt tysięcy wykwalifikowanych pracowników budowlanych, jeżeli chcą ukończyć na czas prace budowlane - wynika z raportu grupy badawczej Oxford Economic Forecasting.

Oxford Economic Forecasting specjalizuje się w prognozach ekonomicznych, raport firma przygotowała na zlecenie Corporation of London (administracji samorządu londyńskiego city); opublikował go w najnowszym wydaniu tygodnik "Sunday Telegraph".

Autorzy raportu ostrzegają organizatorów olimpiady przed dotkliwym brakiem wykwalifikowanych pracowników budowlanych i oceniają, iż do przygotowania zaplecza dla olimpiady (m.in. do budowy nowych obiektów sportowych oraz wioski olimpijskiej we wschodnim Londynie) potrzebnych będzie dodatkowo co najmniej 50 tys. pracowników; obecnie w londyńskiej metropolii zatrudnionych jest 160 tys. budowlańców.

W raporcie przewiduje się także, iż do Londynu przeniosą się pracownicy budowlani z innych regionów Anglii, ale niedobór trzeba będzie uzupełnić zatrudnieniem pracowników głównie z nowych krajów UE, dla których poziom płac na brytyjskim rynku jest atrakcyjny.

Trudności na jakie napotykają organizatorzy olimpiady w zwerbowaniu pracowników posiadających wymagane kwalifikacje, pogłębia to, iż sporą ich część wchłania sektor publiczny w związku z zapowiedzianym przez rząd zwiększeniem nakładów na szkoły, szpitale i budownictwo mieszkaniowe w najbliższych 6 latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Olimpiada w Londynie źródłem popytu na zagranicznych pracowników