Olkowicz: Kolejne spotkanie grup ekspertów ws. Euro 2012 roku w Warszawie

PAP
20-02-2008, 15:49

Z udziałem ekspertów z dziedziny infrastruktury z Polski i Ukrainy oraz Europejskiej Unii Piłkarskiej odbywa się w Warszawie kolejne spotkanie w ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2012. W  czwartek i piątek przedstawiony zostanie UEFA raport na temat polskich stadionów.

"W skład grupy z dziedziny infrastruktury wchodzą eksperci UEFA oraz polscy i ukraińscy w sprawach transportu w miastach, między miastami, międzynarodowego i międzykrajowego (Polska i Ukraina - PAP), a także fachowcy z zakresu zakwaterowania, ochrony zdrowia i zabezpieczenia medycznego. Złożona zostanie kolejna informacja do UEFA, a następnie władze europejskiej federacji przekażą nam swoją opinię i wytyczą kolejne zadania" - powiedział PAP szef zespołu PZPN ds. ME 2012 Adam Olkowicz.

Kilka tygodni temu podczas obrad Komitetu Wykonawczego UEFA w Zagrzebiu prezydent tej organizacji Michel Platini wyraził zaniepokojenie z powodu "poślizgów" Polski i Ukrainy w przygotowaniach do Euro-2012. "UEFA przyjęła wówczas system okresowego wizytowania naszych krajów. Co dwa tygodnie składamy raporty, ale uznajemy to za normalną sprawę" - stwierdził Olkowicz.

Spotkanie przedstawicieli UEFA z współorganizatorami ME 2012 kontynuowane będą w jednym z warszawskich hoteli w czwartek i piątek. "W kolejnych dniach tak zwane +zespoły stadionowe+ z sześciu miast - Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Chorzowa, Warszawy i Poznania przedstawią, na jakim etapie jest projektowanie oraz przygotowanie inwestycji, a także modernizacja i dalsze plany dotyczące obiektów. UEFA chce wiedzieć, czy dotrzymujemy terminy zawarte w harmonogramie prac, jak również czy nie ma żadnych opóźnień" - dodał Olkowicz. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Olkowicz: Kolejne spotkanie grup ekspertów ws. Euro 2012 roku w Warszawie