OLPP planuje do 2010 r. zbudować rurociąg produktowy z Białorusi

PAP
opublikowano: 07-11-2008, 14:13

Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) planuje, że pod koniec czwartego kwartału 2010 r. uda mu się zakończyć budowę rurociągu produktowego z Białorusi, którym do Polski sprowadzanych byłoby około 2 mln ton oleju napędowego rocznie.

"Budowę rurociągu planujemy zakończyć w pierwszym kwartale 2011 roku, ale chcielibyśmy skrócić okres realizacji, tak aby pierwszy olej napędowy popłynął już w czwartym kwartale 2010 roku" - powiedział w piątek PAP Wojciech Włodarczyk, prezes OLPP.

"Nasze przewidywania co do zdolności przesyłowych rurociągu oscylują wokół 2 mln ton rocznie" - dodał.

Prezes powiedział, że spółka zamierza na początku przyszłego roku podjąć ostateczną decyzję o wybudowaniu rurociągu.

"Budowę zamierzamy sfinansować z własnych środków, ale na razie nie mogę powiedzieć na ile szacujemy całkowite nakłady" - dodał.

Włodarczyk powiedział, że paliwo rurociągiem trafiałoby do należącej do OLPP bazy paliwowej w Małaszewiczach.

Według prezesa, transport rurociągiem będzie o wiele tańszy od transportu kolejowego, a tak właśnie teraz sprowadzany jest olej napędowy z Białorusi.

"Jednym z pomysłów jest to, aby sprowadzany do naszej bazy olej napędowy odbierały rafinerie i dalej sprzedawały poprzez swoją sieć" - powiedział.

Według GUS w ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano 7,6 mln ton oleju napędowego. W tym samym czasie do Polski sprowadzono prawie 3,8 mln ton oleju napędowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / OLPP planuje do 2010 r. zbudować rurociąg produktowy z Białorusi