Olsztyn wyda 21 mln zł na autobusy i przebudowę ulic

(Paweł Kubisiak)
01-09-2006, 14:24

Za 21 mln zł Olsztyn przebuduje do 2007 roku ulice, skrzyżowania, pętle autobusowe oraz zakupi 8 nowoczesnych autobusów niskopodłogowych.

Za 21 mln zł Olsztyn przebuduje do 2007 roku ulice, skrzyżowania, pętle autobusowe oraz zakupi 8 nowoczesnych autobusów niskopodłogowych.

Dofinansowanie projektu modernizacji infrastruktury transportu publicznego w Olsztynie z unijnych pieniędzy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) wynosi 75 proc. czyli 15,5 mln zł.

Umowę na dostawę niskopodłogowych autobusów Solaris podpisali w piątek w Olsztynie prezydent Jerzy Małkowski i wiceprezes firmy Solaris, Solange Olszewska.

Każdy z autobusów służy do przewozu 150 pasażerów. Miasto zapłaci za 8 autobusów, które mają pojawić się na ulicach Olsztyna do końca roku, 9,5 mln zł.

Zgodnie z projektem, miasto przebuduje także pętle autobusowe w osiedlach Kortowo i Nagórki a także kilka skrzyżowań. W Olsztynie pojawi się także 15 autobusowych wiat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Olsztyn wyda 21 mln zł na autobusy i przebudowę ulic