OLX zainwestuje do 400 mln USD w platformę do skupu pojazdów używanych

opublikowano: 12-11-2019, 09:23

Inwestycja OLX Group w Frontier Car Group wyceni niemiecki start-up na ok. 700 mln USD, informuje TechCrunch.

Z informacji podanych prze OLX wynika, że inwestycja w Frontier zostanie zrealizowana m.in. udziałami joint venture w Indiach i Polsce. W jej wyniku OLX stanie się największym, ale nie większościowym, pojedynczym udziałowcem Frontier. To już druga inwestycja OLX w startup. W maju 2018 roku wyniosła 89 mln USD.

Start-up działa obecnie w Indiach, Polsce, USA, Meksyku, Chile, Pakistanie i Nigerii. W ubiegłym roku sprzedał auta wartości ok. 700 mln USD, trzykrotnie większej niż rok wcześniej.

- Wspólnie z FCG dążymy do zbudowania wiodącego globalnego rynku samochodów używanych, oferując najwyższej jakości, wygodną obsługę milionom nabywców, sprzedawców i dilerów samochodów - powiedział Martin Scheepbouwer, dyrektor generalny OLX Group. 

W kwietniu tego roku Puls Biznesu pisał, że do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez OLX Global (z siedzibą w Holandii) i Frontier Car Group.

W przeciwieństwie do tradycyjnych internetowych serwisów handlu używanymi autami, Frontier Car Group umożliwia właścicielom samochodów uzyskanie wyceny online lub udania się z pojazdem do stacjonarnego punktu w celu sprawdzenia jego stanu, a następnie ewentualnej sprzedaży spółce. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, techcrunch.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy