OMV chce współpracy z MOL oraz PKN

Reuters
opublikowano: 16-05-2001, 00:00

OMV chce współpracy z MOL oraz PKN

Austriacki koncern paliwowo-gazowy OMV jest zainteresowany zacieśnieniem współpracy z węgierskim MOL i PKN Orlen — potwierdza wcześniejsze deklaracje Richard Schenz, prezes OMV.

W wyniku takiej współpracy mógłby powstać największy w regionie koncern energetyczny. Jednak R. Schenz bardzo uważa, by nie używać słowa „fuzja”.

Rozmowy znajdują się we wstępnej fazie i toczą się raczej bilateralnie. Istnieje jednak możliwość, że umowa o współpracy między OMV a jedną z dwóch pozostałych firm zostanie podpisana do końca roku.

— Spotykamy się regularnie. Główny problem polega na tym, jak pozwolić każdej z firm zachować tożsamość przy jednoczesnym stworzeniu efektu synergii — tłumaczy prezes OMV.

Według niego, związek z MOL wydaje się bardziej oczywisty, bo OMV ma obecnie 10 proc. akcji w MOL. Sojusz z PKN byłby natomiast atrakcyjny dla OMV ze względu na rozmiary polskiego rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / OMV chce współpracy z MOL oraz PKN