Oncoarendi zadebiutowało na GPW

opublikowano: 18-04-2018, 22:00
aktualizacja: 19-04-2018, 10:57

Akcje spółki, której akcjonariuszem jest Michał Sołowow, zadebiutowały na GPW.

Premierowa sesja rozpoczęła się od zwyżki notowań akcji i praw do akcji, ale w kolejnych minutach kursy pospadały.

Fot: OncoArendi
Zobacz więcej

Fot: OncoArendi

To 478. spółka na głównym rynku i trzeci tegoroczny debiut. W niedawnej ofercie publicznej do nowych inwestorów trafiło 2 mln akcji, stanowiących 14,6 proc. podwyższonego kapitału. Spółka zebrała 58 mln zł brutto, podczas gdy maksymalne wpływy z oferty szacowała na 66 mln zł.

OncoArendi pracuje nad nowymi lekami w kilku dziedzinach. Najbardziej zaawansowany obecnie projekt dotyczy potencjalnego nowego leku na astmę. Spółka pracuje też nad cząsteczkami, które mają pomóc w terapii nowotworów. Większość wpływów z oferty pójdzie na finansowanie wkładów własnych w prowadzonych już projektach badawczo-rozwojowych, na które pozyskano unijne i krajowe dotacje. Reszta ma iść na nowe przedsięwzięcia. Spółka zamierza zarabiać na umowach partnerskich z dużymi firmami farmaceutycznymi oraz na sprzedaży licencji na opracowane leki.

Marcin Szumowski, który kieruje OncoArendi Therapeutics i jest znaczącym akcjonariuszem spółki, wraz z Markiem Dziubińskim współtworzył telemedyczne Medicalgorithmics i do 2010 r. był prezesem tej spółki, która potem weszła na NewConnect, a następnie na GPW.

 

396 mln zł Taka jest kapitalizacja Oncoarendi według kursu odniesienia na pierwszą sesję, wynoszącego 29 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oncoarendi zadebiutowało na GPW