One-2-One będzie miał inwestora

KL
opublikowano: 22-07-2011, 00:00

Yorkville Advisors może dofinansować giełdowe One-2-One. We wrześniu spółka pokaże strategię.

Yorkville Advisors może dofinansować giełdowe One-2-One. We wrześniu spółka pokaże strategię.

Fundusz, specjalizujący się w pożyczaniu spółkom pieniędzy w zamian za ich akcje, finalizuje umowę ze spółką One-2-One. Zainwestuje w nią 12 mln zł.

Zgodnie z warunkami umowy, One-2-One może w okresie do 36 miesięcy zobowiązać Yorkville do zakupu transz nowych akcji spółki do łącznej wartości 12 mln zł, po uwzględnieniu określonego dyskonta względem bieżącej ceny rynkowej.

"Dodatkowy kapitał pozwoli spółce przyspieszyć swój rozwój szczególnie w obszarze elektronicznego podpisu, w chwili zaistnienia takiej potrzeby" — napisano w komunikacie.

W grupie O-2-O jest spółka Mobitrust, zajmująca się mobilnym podpisem elektronicznym. Piotr Majchrzak, prezes One-2-One, zapowiadał na początku roku, że w 2011 r. spodziewa się przełomu, jeśli chodzi o powszechność stosowania tego rozwiązania.

— Te pieniądze nie są nam potrzebne na bieżącą działalność, ale dają możliwość szybkiego reagowania, gdy będziemy mieli na oku ciekawy projekt — mówi teraz Piotr Majchrzak.

— Umowa zawarta pomiędzy One-2-One a Yorkville Advisors jest początkiem naszej nowej strategii. Będziemy rozwijać nowe technologie, bazując na spółkach zależnych. One-2-One pozostanie podmiotem dominującym, ale w przyszłości nie wykluczamy partnerstwa z innymi inwestorami w spółkach zależnych, jak również ich upublicznienia — mówi Piotr Majchrzak.

Najszybciej na rynek trafi Mobitrust, który jeszcze w tym roku powinien zadebiutować na NewConnect. Trwają przygotowania do oferty.

One-2-One przedstawi nową strategię we wrześniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / One-2-One będzie miał inwestora