One-2-One chce wkrótce wejść na GPW i pozyskać z rynku 8-12 mln zł

Internet Securities
opublikowano: 20-04-2006, 13:45

Spółka One-2-One, której większościowym udziałowcem jest giełdowy fundusz MCI, planuje przeprowadzenie publicznej oferty akcji już na przełomie czerwca/lipca tego roku. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 8-12 mln zł, poinformował w czwartek prezes spółki Tomasz Długiewicz.

Spółka One-2-One, której większościowym udziałowcem jest giełdowy fundusz MCI, planuje przeprowadzenie publicznej oferty akcji już na przełomie czerwca/lipca tego roku. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 8-12 mln zł, poinformował w czwartek prezes spółki Tomasz Długiewicz.

„Z rynku chcielibyśmy pozyskać 8-12 mln zł. Ofertę chcemy przeprowadzić na przełomie drugiego i trzeciego kwartału” – powiedział Długiewicz podczas konferencji prasowej.

One-2-One jest spółką działającą na rynku marketingu wykorzystującego telefonię komórkową (jak np. konkursy z wykorzystaniem SMS-ów) oraz dostarcza technologii do akcji promocyjnych tego rodzaju.

Prospekt emisyjny One-2-One ma trafić do KPWiG do końca kwietnia. Oferujących akcje firmy jest Dom Maklerski IDM SA. Ze środków pozyskanych z emisji 70%, a więc około 7 mln zł, ma być przeznaczone na przejęcia innych działających na rynku marketingu i technologii mobilnych spółek w Polsce i krajach sąsiednich. Pozostała część wpływów z oferty ma posłużyć na wzmocnienie działów już istniejących w spółce oraz na sfinansowanie projektu wprowadzenia mobilnego podpisu elektronicznego.

„Przewidujemy, że emisja rozwodni kapitał spółki o około 20%. W prospekcie znajdą się zapisy, że żaden z obecnych akcjonariuszy nie będzie mógł sprzedać akcji spółki w ciągu roku od IPO po cenie niższej niż cena emisyjna plus 25%” – powiedział prezes One-2-One.

Dodał, że zarząd spółki w pierwszym roku jej obecności na GPW w ogóle nie będzie miał możliwości sprzedawania posiadanych przez siebie akcji.

Obecnie głównym akcjonariuszem spółki jest fundusz MCI Management, posiadający 50,01% akcji. Do zarządu i pracowników należy 27,3% kapitału spółki.

W skład grupy One-2-One wchodzą cztery spółki: One-2-One SA, agencja marketingu mobilnego MobiJoy!, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu mobilnego podpisu elektronicznego MobiTrust oraz działająca od niedawna na rynku niemieckim One-2-One Mobile Ideas GmbH.

W 2005 roku grupa One-2-One miała 558 tys. zł zysku netto, 985 tys. zł EBITDA przy 9,2 mln zł przychodów. Plany spółki na ten rok przewidują 1,5 mln zł zysku netto, 2,05 mln zł EBITDA oraz 17,6 mln zł przychodów. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / One-2-One chce wkrótce wejść na GPW i pozyskać z rynku 8-12 mln zł