Onico stawia na handel

GRA
opublikowano: 31-01-2011, 00:00

Na początku lutego

Na początku lutego

siostrzana spółka CP

Energii pojawi się

na NewConnect i powalczy

o pozycję na rynkach UE.

2 lutego na rynku NewConnect pojawią się akcje Onico, spółki z portfela funduszu private equity Capital Partners. To młoda firma, zajmująca się tradingiem na rynku LPG. Działalność rozpoczęła we wrześniu 2009 r., a już w grudniu 2010 r. sprzedała akcje w ofercie prywatnej za 2,25 mln zł. To 27,3 proc. podwyższonego kapitału, co daje wycenę całej firmy na poziomie ponad 8 mln zł.

— Pozyskane pieniądze przeznaczymy na kapitał obrotowy, który jest kluczowy dla naszej działalności — mówi Tomasz Turczyn, prezes i główny akcjonariusz Onico (ma 40 proc. kapitału, a Capital Partners — 32,7 proc.).

Spółka podkreśla, że jej filarem jest właśnie prezes, którego "wieloletnie doświadczenie jest głównym źródłem dynamicznego wzrostu i potencjału rozwoju w przyszłości".

— Od wielu lat zajmuję się tradingiem na rynku paliwowym, najpierw w Rafinerii Gdańsk, a potem w BM Reflex, zajmującym się konsultingiem i sprzedażą paliw — wylicza Tomasz Turczyn.

Firma ma już klientów w Czechach, Francji, Holandii, Serbii, na Węgrzech i we Włoszech. W 2009 r., pierwszym roku działalności, Onico zarobił 100 tys. zł, a w 2010 r. — już ponad 340 tys. zł. Plan na ten rok mówi o 1,6 mln zł zysku netto i 2,15 mln zł zysku EBITDA. Sprzedaż w ujęciu ilościowym ma wzrosnąć w tym roku do 40 tys. ton z 15,6 tys. ton w 2010 r.

— Nasz cel to zwiększanie skali, budowanie pozycji na rynkach unijnych, wprowadzenie do oferty — obok kolejowego i drogowego — transportu morskiego, a także poszerzenie sprzedaży m.in. o biodiesel — zapowiada Tomasz Turczyn.

Trading wymaga gotówki, więc Onico będzie po nią sięgać.

— Zamierzamy sięgać po kredyty bankowe. Na razie nie planujemy kolejnych emisji — mówi Tomasz Turczyn.

Na giełdzie jest już notowana inna gazowa spółka z portfela Capital Partners — CP Energia, zajmująca się obrotem gazem ziemnym.

—Badamy rynek skroplonego gazu ziemnego i mamy nadzieję na współpracę handlową — mówi Tomasz Turczyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane