Ontrack otworzył w Katowicach nowe laboratorium

DI, PAP
24-07-2007, 20:36

Specjalizująca się w odzyskiwaniu utraconych danych z komputerów i innych nośników firma Ontrack uruchomiła we  wtorek w Katowicach nowe służące do tego laboratorium. Dzięki wartej kilkaset tysięcy złotych inwestycji jest w stanie zająć się trzykrotnie większą liczbą przypadków utraty danych.

"Rozbudowa laboratorium to konsekwencja rosnącego w Polsce zapotrzebowania na usługi odzyskiwania danych oraz computer forensics, czyli dostarczania np. policji elektronicznych dowodów. Wraz z ciągłym wzrostem informatyzacji, firmy tracą coraz więcej danych" - ocenia dyrektor zarządzający firmy, Marek Wąsowski.

Dotychczas istniejące w Katowicach specjalistyczne laboratorium było w stanie obsłużyć 120 przypadków utraty danych miesięcznie, teraz przeszło 350.

Z danych Ontracka wynika, że liczba trafiających do firmy przypadków z roku na rok rośnie o ok. 20 proc., a podobny wzrost spodziewany jest w kolejnych latach. Oprócz zleceń z Polski są to przypadki utraty danych z państw nadbałtyckich, a do ubiegłego roku także z Rosji. Teraz przejęło je laboratorium w Moskwie.

Po przejęciu 1,5 roku temu swojego głównego konkurenta na polskim rynku, firmy Ibas, Ontrack szacuje swój udział w rynku odzyskiwania danych na 48 proc. Ok. 10 proc. - według firmy - należy do innych polskich firm, a pozostałą część stanowią samodzielni informatycy, do których kierowana jest znaczna część przypadków.

Katowickie laboratorium należy do największych w Europie Środkowej i Wschodniej pracowni odzyskiwania danych i dostarczania elektronicznych środków dowodowych. Mieści się w nowej siedzibie spółki. Ontrack Odzyskiwanie Danych to polski oddział światowej firmy Kroll Ontrack. Eksperci Ontrack szacują, że w Polsce małe, zinformatyzowane firmy, które tracą strategiczne dane, ponoszą dzienne straty rzędu 5 tys. zł. Największe firmy mogą stracić nawet 0,5 mln zł dziennie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ontrack otworzył w Katowicach nowe laboratorium