ONZ apeluje do firm internetowych o reakcje na działania dżihadystów

PAP
opublikowano: 25-06-2015, 07:28

ONZ zaapelowała do firm internetowych i właścicieli portali społecznościowych o reakcję na rosnąca aktywności dżihadystów w internecie. W dokumencie, do którego dotarła agencja Associated Press podkreślono, że terroryści wykorzystują sieć m.in. do rekrutacji.

Specjalny raport w tej sprawie został opracowany przez grupę ekspertów działających na zlecenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. W dokumencie zaapelowano do firm internetowych o współpracę ze społecznością międzynarodową w celu powstrzymania islamskich grup terrorystycznych przed wykorzystywaniem do swych celów np. portali społecznościowych. Podkreślono także konieczność identyfikacji i blokowania kont powiązanych z dżihadystami i ich sympatykami.

"W ciągu ostatnich lat zaobserwowano niepokojący trend - wykorzystania nowoczesnych technologii do cyfrowego terroryzmu: szerzenia propagandy głównie przez Państwo Islamskie (IS) i ich sympatyków, którzy w ten sposób promują swoją skrzywioną ideologię" - podkreślili twórcy dokumentu, który w środę cytowała AP.

"Skala cyfrowego zagrożenia, które związane jest ściśle z radykalizacją, razem z potrzebą zdecydowanych kroków zapobiegających ekstremizmowi wymaga dalszych działań ze strony Rady Bezpieczeństwa" - zwrócono uwagę w dokumencie.

Twórcy raportu dodają, że poza IS dużą aktywność w internecie wykazują także inne organizacje terrorystyczne takie jak Al-Kaida i powiązane z nią grupy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu