ONZ: w brytyjskiej gospodarce zainwestowano w 2005 roku 219 mld USD

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-03-2006, 13:21

Według raportu Konferencji ds. Handlu i Rozwoju ONZ, w gospodarce brytyjskiej zainwestowano w 2005 r. 219mld USD - poinformowały w poniedziałek brytyjskie media.

Według raportu Konferencji ds. Handlu i Rozwoju ONZ, w gospodarce brytyjskiej zainwestowano w 2005 r. 219mld USD - poinformowały w poniedziałek brytyjskie media.

    Według portalu dziennika "The Scotsman" - oznacza to "zwrot po czteroletnim inwestycyjnym zastoju". Z raportu ONZ wynika, że w tabeli bezpośrednich inwestycji w gospodarce (Direct Investment Table), Wielka Brytania po raz pierwszy od 1977 roku wyprzedziła USA, co dla Amerykanów, według "The New York Times", jest "sygnałem alarmowym".

    Zgodnie z raportem sporą część inwestycji w Wielkiej Brytanii wygenerowało warte około 100 mld USD połączenie Shell Transport and Trading Company i Royal Dutch Petroleum Company, które przekształciły się w Royal Dutch Shell.

    Według "The Scotsman", inwestycje wynikające z połączeń i przejęć dominują w brytyjskiej gospodarce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane