Opcje mniej groźnie

DI
opublikowano: 16-07-2009, 08:54

Rezerwy banków poczynione na opcje walutowe maleją z kwartału na kwartał. Będzie to wyraźnie widoczne już w wynikach banków za II kwartał – uważa Marek Juraś, szef działu analiz DM BZ WBK, cytowany przez czwartkową „Rzeczpospolitą”.

Inny analityk, Tomasz Bursa z Ipopema Securities, uważa, że kwota rezerw bankowych z tytułu opcji wyniesie w II kw. 300-400 mln zł. Jak przypomina „Rz”, w I kw. było to 600 mln zł, a w IV kw. ub.r. aż 1,34 mld zł.

Bank jednak bankowi nierówny. BRE Bank może mieć trudny kwartał - stwierdził wiceprezes banku Wiesław Thor. Niewykluczone, że rezerwy BRE będą równe lub wyższe od tych za I kw. (70,2 mln zł). Podobny poziom opcyjnych rezerw jak w I kw. może mieć również Raiffeisen. Za to Millennium poinformowało, że skala problemu jest już znacznie niższa. „Opcje są problemem znikającym” – powiedział „Rz” szef banku Bogusław Kott.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Opcje mniej groźnie