Czytasz dzięki

OPEC+ może od sierpnia złagodzić redukcję podaży ropy

opublikowano: 30-06-2020, 17:23

OPEC i Rosja prawdopodobnie złagodzą rekordową obniżkę wydobycia ropy od sierpnia w związku z ożywieniem globalnego popytu i wzrostem cen surowca, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Od maja OPEC+ obniżył wydobycie o rekordowe 9,7 mln baryłek dziennie, czyli 10 proc. globalnego popytu. Celem było spowodowanie wzrostu cen surowca po gwałtownej zniżce popytu wynikającej z paraliżu globalnej gospodarki wywołanego pandemią. Cięcie wydobycia miało trwać do końca czerwca, ale przedłużono je do końca lipca. Źródła Reutersa twierdzą, że jak dotąd nie dyskutowano możliwości przedłużenia pełnej redukcji na sierpień. Oznacza to, że prawdopodobnie zostanie złagodzona do 7,7 mln baryłek dziennie i będzie obowiązywać do grudnia. W połowie lipca odbędzie się spotkanie przedstawicieli państw OPEC+, na którym przyjęta zostanie rekomendacja w sprawie redukcji podaży ropy.

We wtorek ropa Brent tanieje o 1,3 proc. do 41,15 USD, a kurs ropy WTI spada o 0,3 proc. do 39,59 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane