OPEC sygnalizuje brak większych zmian w umowie

aktualizacja: 24-07-2017, 12:10

Kartel OPEC i jego sojusznicy sygnalizują, że nie planują większych zmian w umowie dotyczącej poziomów dostaw ropy, nawet jeśli ceny surowca spadną poniżej 50 USD za baryłkę w związku z rosnącym sceptycyzmem, że ich cięcia produkcyjne są nieskuteczne.

Powstrzymanie rosnącej produkcji ropy naftowej w Nigerii i Libii – w obu przypadkach zwolnionych z obecnej umowy - nie znajdzie się w porządku obrad podczas poniedziałkowego spotkania w Sankt Petersburgu, powiedziały agencji osoby związane ze sprawą

Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

Potwierdził to Khalid Al-Falih, minister energii i przemysłu Arabii Saudyjskiej, który stwierdził, że nie będzie dyskusji na temat głębszych cięć.

Przedstawiciele kartelu, Rosji i ich sojusznicy mają nadzieję, że rosnący popyt będzie łączył się z istniejącymi ograniczeniami w wydobyciu ropy w celu szybszego zmniejszenia zapasów paliw, co powinno zaowocować wzrostem cen w drugiej połowie roku. Według ekspertów, takie założenie może być ryzykowne, jeśli produkcja z krajów nie związanych z jakimkolwiek ograniczeniami, w szczególności producentów łupków z USA, wciąż rośnie, aby wypełnić lukę pozostawioną przez OPEC.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / OPEC sygnalizuje brak większych zmian w umowie