OPEC zdecyduje w maju, czy dalej obniżać wydobycie

Globalne zapasy ropy zaczną spadać do drugiego kwartału tego roku. W maju producenci zdecydują, czy potrzebne jest dalsze ograniczanie wydobycia ropy, powiedział Mohammad Barkindo, sekretarz generalny OPEC.

Barkindo powiedział podczas konferencji branżowej w Abu Zabi, że OPEC nie celuje w żadną konkretną cenę ropy. Podkreślił, że widać pozytywną reakcję globalnych danych makroekonomicznych na decyzję kartelu oraz innych producentów o ograniczeniu wydobycia ropy w celu likwidacji nadpodaży. Redukcja wydobycia obowiązuje od początku roku i ma obowiązywać do czerwca. 

Suhail Al Mazrouei, minister energii Zjednoczonych Emiratów Arabskich uważa, że równowaga na rynku powinna wrócić w okresie sześciu miesięcy. Jest zbyt wcześnie, aby decydować, czy potrzebna jest dalsza redukcja, powiedział.

Uczestniczący w konferencji prezes francuskiego koncernu Total, Patrick Pouyanne, ocenił, że redukcja zapasów ropy potrwa dwa lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OPEC zdecyduje w maju, czy dalej obniżać wydobycie