Opel zapowiada zmianę stylu

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 17-07-2018, 13:46

Firma pracuje nad nowym językiem stylistycznym, według którego projektowane będą kolejne modele.

Koncern pokazał zdjęcie przedstawiające przykryty prototyp o nazwie opel brand concept, który ma zadebiutować jeszcze w tym roku i będzie prezentacją nowej stylistyki marki.  

Zobacz więcej

Opel pracuje nad prototypem brand concept

Opel

Opel ujawnił, że w ostatnich miesiącach zespoły projektowe, marketingowe i inżynieryjne poszukiwały odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób odzwierciedlić wartości marki przez design, technologię i podejście do klientów. Ekipa pod kierownictwem wiceprezesa Marka Adamsa przeanalizowała filozofię projektowania i zamierza wprowadzić zmiany.  

- Śmiały i czysty design: emocjonalny i pewny siebie, wyraźny i intuicyjny - tak Opel opisuje założenia nowego stylu.  

Koncern przechodzi proces restrukturyzacji i chce być wydajną firmą w ramach grupy PSA. Plan o nazwie „PACE!” przewiduje wykorzystanie przez Opla technologii jego właściciela, a także połączenie niektórych rozwiązań firm w celu osiągnięcia ekonomii skali. Synergie z PSA mają dać 1,1 mld EUR oszczędności do 2020 r. 

Francuzi przejęli niemiecką markę od General Motors w zeszłym roku. PSA ma w portfolio m.in. Peugeota, Citroena i DS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Opel zapowiada zmianę stylu