Opel zwiększy produkcję

Paweł Janas
16-09-2002, 00:00

Romuald Rytwiński, nowy szef Opla i General Motors w Polsce, ma na koncie pierwszy sukces. Fabryka w Gliwicach dostała dodatkowe zamówienia na Agilę, dzięki czemu zwiększy tegoroczną produkcję z 77 do 84 tys. samochodów.

Dobra wiadomość z krajowego rynku motoryzacyjnego. Fabryka Opla w Gliwicach zwiększy tegoroczną produkcję samochodów z planowanych 77 do 84 tysięcy sztuk.

— Z rynku zachodnioeuropejskiego dostaliśmy dodatkowe zamówienia na siedem tysięcy Agili. Łącznie wyprodukujemy w tym roku około 74 tys. tych aut. Nowe zamówienia traktujemy jako dobrą wróżbę, choć muszę przyznać, że sytuacja na rynku w Europie nadal nie jest do końca pewna — mówi Romald Rytwiński, od września dyrektor General Motors Poland i Opel Polska.

W 2001 r. zakład w Gliwicach opuściło 101,6 tys. samochodów (w tym 82,1 tys. Agili, w 95 proc. kierowanych na eksport).

Jak podkreśla szef spółki, dzięki nowym zamówieniom do pracy będzie mogło powrócić około 100 osób spośród 350, które odeszły z zakładu między grudniem 2001 a czerwcem tego roku. Powodem redukcji była głównie sytuacja na rynku.

— Przyjęte ponownie osoby zostaną zatrudnione bezpośrednio przy produkcji — dodaje Romuald Rytwiński.

Redukcja wiązała się również z rezygnacją w czerwcu tego roku przez Opel Polska w Gliwicach z produkcji Astry Classic. Łącznie w 2002 r. wyprodukowano 9450 tych aut. Na razie nie wiadomo, jaki model zastąpi Astrę.

Analitycy potwierdzają, że kolejny model jest Gliwicom bardzo potrzebny.

— Mogłaby to być nowa Astra, Vectra lub któryś z lekkich samochodów dostawczych — twierdzi Wojciech Drzewiecki, szef Samaru, firmy monitorującej krajowy rynek motoryzacyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opel zwiększy produkcję