Open Finance: Obserwuj akcje PKO BP i Polnordu

Open Finance
opublikowano: 19-03-2008, 10:10

Analitycy Open Finance zalecają zwrócenie uwagi na notowania banku PKO BP i dewelopera Polnrord.

PKO BP - rzutem na taśmę kurs powrócił powyżej przełamanego wczoraj wsparcia, a tym samym powyżej linii szyi formacji głowy z ramionami (tu występującej jako zapowiedź kontynuacji trendu spadkowego), której wypełnienie oznaczałoby zejście kursu w okolice 35 PLN. Ale zwrot dokonał się w odpowiednim momencie by sądzić, że być może tak znaczący spadek kursu PKO BP jednak się nie wydarzy. Co prawda niewielka skala obrotów nie potwierdza zainteresowania akcjami banku, ale RSI i MACD na wykresie dziennym utrzymują się wyraźnie powyżej minimów ze stycznia, co świadczy o wyczerpywaniu się potencjału spadkowego kursu.

Polnord - w ostatnich dniach spółka zwraca na siebie uwagę przede wszystkim wyraźnym wzrostem wartości transakcji. Niestety nie wynika z tego jeszcze, co dalej będzie się działo z notowaniami. Na wykresie powstała formacja klina zniżkującego, która zapowiada możliwość dalszych spadków, podobne rozwiązanie sugeruje również MACD. Tylko mocna kontra popytu - do której wzrost obrotów może być przygotowaniem - uratować może kurs przed dalszym spadkiem.

picturegallery.fbd33bdd-6421-4fb0-9344-941978c18f64

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ:

TVN - insider kupił 26 190 akcji spółki po 9,58 PLN za jedną w ramach programu motywacyjnego.

Polnord - Prokom Invesment kupił 71 700 akcji spółki w ciągu ostatniego tygodnia. Średnia cena zakupu wyniosła 103,83 PLN.

ING BSK - zarząd zaproponował, by bank nie wypłacał dywidendy z ubiegłorocznego zysku.

Bank Handlowy - zarząd banku proponuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy 687 mln PLN, co daje 5,26 PLN na akcję banku.

Drozapol - akcjonariusze zgodzili się, aby spółka kupiła 3 mln własnych akcji płacąc nie więcej niż 8 PLN za każdą z nich. Na buy-back przeznaczono 24 mln PLN, skup ma trwać do końca roku.


Emil Szweda, analityk Open Finance

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu