Open Finance: Obserwuj, oczywiście, PKO BP

OF
09-06-2009, 09:39

Obserwuj akcje PKO BP - zalecają specjaliści Open Finance.

Inwestorom nieszczególnie przypadła do gustu zmiana stanowiska zarządu spółki, który chce cały ubiegłoroczny zysk przekazać na dywidendę, a w tym samym czasie wnioskuje o przeprowadzenie nowej emisji. Akcje banku potaniały w poniedziałek o blisko 5,5 proc. i po raz pierwszy od początku kwietnia cały korpus świecy powstałej na wykresie znalazł się poniżej średniej z 50 dni wyznaczającej trend średnioterminowy. Ważny jest również fakt, że podaż przejęła stery po ponad miesięcznych zmaganiach z długoterminową linią trendu. Okolica 25 PLN wydaje się istotnym wsparciem, bowiem tutaj znajduje się zniesienie 38,2 proc. ostatniej fali wzrostowej, co w teorii Fibonacciego jest dogodnym miejscem na zakończenie korekty.Open Finance: Obserwuj, oczywiście, PKO BPOpen Finance: Obserwuj, oczywiście, PKO BP

Poinformowali przed sesją: 

MNI - spółka zależna MNI Telecom w ramach strategii konsolidacji rynku usług telekomunikacyjnych dokupiła 603,5 tys. akcji Hyperiona i ma obecnie 9,98 proc. głosów na jej WZA (wcześniej 4,95 proc.).

Midas - za 4 mln zł spółka odkupi od Romana Karkosika (swojego głównego udziałowca) 80 proc. udziałów Nordisk Polska. Spółka ta jest operatorem telekomunikacyjnym wykorzystującym technologię CDMA.

LPP - spółka zwołała NWZA na 3 lipca. W programie obrad emisja obligacji zamiennych na akcje (do 170 tys. akcji).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Open Finance: Obserwuj, oczywiście, PKO BP