Open Finance radzi: Obserwuj PKN Orlen

OF
opublikowano: 27-05-2009, 09:50

Weź pod lupę kurs PKN-u Orlen - radzą specjaliści Open Finance. Jak uzasadniają w komentarzu:

Rozpoczęta w marcu fala wzrostowa nie dobiegła jeszcze końca, lecz w ostatnich dniach popyt z coraz mniejszą determinacją walczy o przebicie lokalnych szczytów z listopada 2008r. W tym tygodniu obroty akcjami PKN Orlen wyraźnie spadły a cena zbliżyła się do krótkoterminowej linii trendu i przetestowała średnią z 20 sesji. Oporem w dalszym ciągu jest poziom 30 PLN za akcję. Po prawie miesięcznym odpoczynku byków nieuchronnie zbliża się moment wybicia z formacji trójkąta, lecz zachowanie wskaźnika MACD (tzw. negatywna dywergencja) sugeruje raczej słabość rynku i wyczerpywanie się trendu wzrostowego. Pokonanie średniej z 200 dni, która leży tuż poniżej wczorajszego kursu zamknięcia jest jeszcze zbyt krótkotrwałe by można mówić o powrocie do długoterminowych zwyżek.Open Finance radzi: Obserwuj PKN OrlenOpen Finance radzi: Obserwuj PKN Orlen

Poinformowali przed sesją:

Triton - prezes spółki, Tomasz Zganiacz, złożył rezygnację w związku z powołaniem na stanowisko dyrektora Departamentu Instytucji Finansowych w Ministerstwie Finansów. Nowym prezesem została Magdalenę Szmagalską. Robert Gubała poinformował o przekroczeniu progu 5 proc. głosów na WZA spółki.

Sobieski - sąd w Rzeszowie oddalił wniosek Bank of New York Mellon o wszczęcie wtórnego postępowania upadłościowego wobec Fabryki Wódek Polmos Łańcut (zależnej od Belvedere).

BRE - agencja Moody's umieściła rating długoterminowy BRE dla depozytów na liście obserwacyjnej z możliwością obniżenia.

Mediatel - ZWZA postanowiło przeznaczyć 1,36 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 15 groszy na każdą akcję. Dzień ustalenia prawa do dywidendy ustalono na 7 lipca, a dniem wypłaty będzie 7 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Energetyka / Open Finance radzi: Obserwuj PKN Orlen