Opera Wrocławska planuje rozbudowę w formie partnerstwa publiczno-prywatnego

  • PAP
opublikowano: 07-09-2018, 21:00

Opera Wrocławska rozpoczęła procedurę mającą na celu wybór partnera prywatnego, z którym wspólnie zamierza rozbudować budynek opery. Rozbudowa w formie partnerstwa publiczno-prywatnego miałaby rozpocząć się w 2020 roku.

Opera Wrocławska jest w trakcie zbierania wniosków od partnerów prywatnych w celu wspólnej rozbudowy obiektu opery. Prywatny inwestor odpowiedzialny byłby m.in. za sfinansowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie rozbudowy opery o obiekt zaplecza technicznego.

W rozbudowanej części opery mają znajdować się sale prób chóru, orkiestry czy baletu, magazyny oraz pomieszczenia administracyjne – poinformował w piątek dyrektor Opery Wrocławskiej Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Jak wyjaśnił, w nowo powstałym budynku, jedna część byłaby związaną z działalnością partnera prywatnego, który zobowiązałby się do wybudowania ze swoich środków pomieszczeń na potrzeby opery, a sam mógłby w ramach tego budynku prowadzić swoją działalność.

„Zaprosiliśmy partnerów do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w takim postępowaniu. Termin składania wniosków to 27 września; po tym terminie będziemy oceniać wnioski i dopuszczać do dalszych negocjacji”– powiedziała Magdalena Wojciechowska, doradca Opery Wrocławskiej w sprawach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Rozbudowa Opery miałaby rozpocząć się w 2020 roku. Szczegóły dotyczące wyglądu budynku i jego funkcji będą znane dopiero po wyłonieniu prywatnej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu