Operatorzy VoIP nie muszą prowadzić biura numerów i spisu abonentów

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 30-11-2006, 22:11

Operatorzy VoIP nie muszą prowadzić biura numerów i spisu abonentów do momentu, kiedy ich usługa nie zostanie uznana za powszechną.

Operatorzy telefonii internetowej VoIP (Voice over IP) nie muszą prowadzić biura numerów i spisu abonentów do momentu, kiedy ich usługa nie zostanie uznana za powszechną - poinformowała w czwartek w komunikacie prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Anna Streżyńska.

Obowiązki prowadzenia biura numerów i spisu abonentów ciążą na operatorze telekomunikacyjnym, który według art. 66 i 67 Prawa telekomunikacyjnego musi być dostawcą publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

Tymczasem publicznie dostępna usługa telefoniczna to usługa dla ogółu użytkowników, umożliwiająca połączenia lokalne, międzymiastowe i międzynarodowe oraz "uzyskanie dostępu do służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy, za pomocą numeru lub numerów ustalonych w krajowym lub międzynarodowym planie numeracji telefonicznej".

Według Streżyńskiej, nie można uznać telefonii internetowej za usługę powszechnie dostępną. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu