Opinion buduje drukarnię

Adam Brzozowski
22-08-2003, 00:00

Gliwicka spółka Strefa Druku, należąca do firmy marketingowej Opinion, zamierza w styczniu 2004 r. uruchomić drukarnię na terenie Katowickiej SSE. Inwestycja pochłonie 13,5 mln zł.

Firma Strefa Druku, wyłoniona z gliwickiej spółki marketingowo-reklamowej Opinion, rozpoczęła budowę drukarni w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Niebawem zamierza wybrać wykonawców prac wykończeniowych obiektu. Wykonawcą prac ogólnobudowlanych jest spółka Unikol Budownictwo z Zabrza. Wartość całej inwestycji szacuje się na 4-6,5 mln zł, nie licząc zakupu gruntu w podstrefie Gliwice o powierzchni 13, 4 tys. mkw., za który cena wywoławcza wynosiła 830 tys. zł.

Według Marka Waliszaka, prezesa i współwłaściciela Opinion, drukarnia rozpocznie działalność już w styczniu 2004 r.

— Firma będzie specjalizowała się w druku offsetowym, wielkoformatowym, choć kupione będą również cyfrowe maszyny drukujące. Koszt urządzeń szacujemy na 7 mln zł — mówi Marek Waliszak.

W nowym zakładzie znajdzie zatrudnienie 40 osób.

Zdaniem Marka Waliszaka, jednym z powodów podjęcia decyzji o budowie drukarni był 60-proc. wzrost przychodów spółki Opinion w latach 2002-03, mimo zapaści na rynku reklamowym. W 2003 r. firma spodziewa się osiągnąć obroty wysokości 16,5 mln zł.

— Obecnie tworzymy plany ekspansji na rynki zagraniczne. Udział przychodów z eksportu (do krajów skandynawskich i Austrii) stanowi 15 proc. wartości sprzedaży ogółem. Przed ustaleniem programu rozwoju musimy skupić się na zmianach wewnątrz spółki, które wymusza rozwój — dodaje Marek Waliszak.

Firma Opinion powstała w 1992 r. z Ośrodka Analiz Społecznych i Marketingu. Poźniej zajęła się reklamą: do dziś ma na Śląsku sieć billboardów, przygotowuje też m.in. reklamy na pojazdach miejskich i autokarach. Opinion ma przedstawicieli w największych miastach Polski oraz w Kolonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opinion buduje drukarnię