OPIS1-Exbud planuje emisję obligacji na 50 mln zł

OPTIMUS Spółka Akcyjna
25-09-2001, 13:10

(Depesza uzupełniona o dodatkowe informacje)

WARSZAWA (Reuters) - Exbud Skanska SA planuje niepubliczną emisję trzyletnich obligacji o maksymalnej wartości nominalnej 50 milionów złotych, podała spółka we wtorek w projektach uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się 15 października.

Jak poinformowała Reutera rzeczniczka prasowa spółki, emisja obligacji ma zastąpić dotychczasowe emisje papierów dłużnych Exbudu przygotowywane dla spółki przez banki.

"Jest to dla nas atrakcyjniejsze również ze względu na to, że poszerzy się krąg ewentualnych inwestorów, na przykład o fundusze emerytalne" - powiedziała Agnieszka Kania.

Dodała, że obecnie trwają rozmowy z bankami na temat przygotowania emisji.

Kania powiedziała rownież, że ze wględu na dłuższy termin zapadalności obligacji, ich emisja jest korzystniejsza finansowo dla spółki niż krótkoterminowych papierów wartościowych.

Na początku stycznia Exbud podał, że podpisał z Powszechnym Bankiem Kredytowym (PBK) umowę, na mocy której PBK przeprowadzi emisję krótkoterminowych bonów o łącznej wartości do 50 milionów złotych.

Umowa jest ważna do końca tego roku.

((Paweł Florkiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OPTIMUS Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OPIS1-Exbud planuje emisję obligacji na 50 mln zł