OPIS1-MSP sfinalizowało sprzedaż PZL Rzeszów

Fabryki Mebli "FORTE" Spółka Akcyjna
11-03-2002, 16:14

(Depesza uzupełniona o wypowiedzi ministra skarbu)

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) sfinalizowało sprzedaż 85 procent akcji Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów SA. Kupił je amerykański United Technologie Holdings SA za ponad 70 milionów dolarów, podał resort w poniedziałkowym komunikacie.

Inwestor w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje w PZL Rzeszów ponad 70 milionów dolarów.

Transakcja ta jest wynikiem realizacji podpisanej 21 września 2001 roku umowy zbycia akcji WSK PZL Rzeszów SA.

"Jest to kolejny krok w prywatyzacji sektora zbrojeniowego. Poza ceną, która jest interesująca, najważniejsze są zobowiązania inwestora do podniesienia kapitału i zwiększenia eksportu" - powiedział dziennikarzom po podpisaniu umowy minister skarbu, Wiesław Kaczmarek.

United Technologie Holding SA jest spółką zależną United Technologie Corporation notowanej na giełdzie w Nowym Jorku. UTC dostarcza na rynek produkty dla przemysłu lotniczeo i budowlanego.

W ubiegłym roku wartość sprzedaży PZL Rzeszów wzrosła do 389 milionów złotych z 350 milionów złotych w roku 2000, a zysk netto do 7,3 miliona z 4,8 miliona złotych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryki Mebli "FORTE" Spółka Akcyjna

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OPIS1-MSP sfinalizowało sprzedaż PZL Rzeszów