OPIS1-TPSA zwyżkuje dzięki pogłoskom o negocjacjach

Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.
opublikowano: 16-07-2001, 15:34

(Depesza uzupełniona o wypowiedź minister skarbu oraz uaktualnioną cene akcji TPSA)

WARSZAWA (Reuters) - Kurs Telekomunikacji Polskiej (TPSA) wzrósł w poniedziałek o 6,6 procent za sprawą pogłosek, że France Telecom jest bliski końca negocjacji w sprawie kupna od skarbu państwa 10 procent akcji spółki.

"W sprawie TPSA rozmowy się toczą. Odpowiedzi na piśmie nie mam" - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska. Nie podała żadnych innych szczegółów.

France Telecom, który wraz z Kulczyk Holding posiada 35 procent TPSA, ma opcję kupna kolejnych 10 procent za 5,6 miliarda złotych. Jednak jak wcześniej informował nie zamierza z niej skorzystać. Miałby bowiem kupować od Ministerstwa Skarbu Państwa akcje TPSA po prawie 40 złotych za sztukę.

Na rynku krążą jednak pogłoski, że cena tej opcji ma być ostatecznie niższa.

"Mówi się, że Francuzi zaoferowali 24-25 złotych za akcję i są bardzo bliscy zakończenia tej transakcji z ministerstwem" - powiedział makler jednego z zagranicznych domów maklerskich.

O godzinie 15.30 akcje TPSA kosztowały 17,7 złotego, czyli 6,3 procent więcej niż w piątek. Obrót walorami tej spółki stanowił prawie połowę łącznej wartości transakcji w notowaniach ciągłych.

Opcja France Telecom na dokupienia papierów TPSA wygasa w końcu tego miesiąca.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780,warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / OPIS1-TPSA zwyżkuje dzięki pogłoskom o negocjacjach