OPIS1-Wiceprezes Elektrimu zawieszony w czynnościach

Reuters
opublikowano: 31-01-2002, 08:48

WARSZAWA (Reuters) - Rada nadzorcza Elektrimu SA zdecydowała zawiesić w czynnościach wiceprezesa zarządu Jacka Walczykowskiego, a na jego miejsce oddelegowano do zarządu członka rady Jana Rynkiewicza, podała spółka w komunikacie. "Wobec faktu wystąpienia różnicy zdań w zarządzie Elektrimu w sprawie postępowania układowego, jakie pojawiły sie w ostatnich tygodniach, rada zdecyd

WARSZAWA (Reuters) - Rada nadzorcza Elektrimu SA zdecydowała zawiesić w czynnościach wiceprezesa zarządu Jacka Walczykowskiego, a na jego miejsce oddelegowano do zarządu członka rady Jana Rynkiewicza, podała spółka w komunikacie.

"Wobec faktu wystąpienia różnicy zdań w zarządzie Elektrimu w sprawie postępowania układowego, jakie pojawiły sie w ostatnich tygodniach, rada zdecydowała się zawiesić w czynnościach wiceprezesa zarządu Jacka Walczykowskiego" - poinformowano w przesłanym w nocy komunikacie.

Elektrim podał również, że na środowym posiedzeniu rada przeanalizowała sytuacje finansową spółki oraz kwestie postępowania układowego.

"Rada nadzorcza będzie monitorowała ten proces uznając go za priorytet dla spółki" - głosi komunikat.

Dwa tygodnie temu sąd oddalił wniosek o upadłość Elektrimu zarządzając wszczęcie postępowania układowego. W postępowaniu spółka zaproponowała redukcję zobowiązań w 40 procentach i rozłożenie spłaty na kilkuletnie raty.

Elektrim nie spłacił na czas zadłużenia wynikającego z emisji obligacji - w sumie około 480 milionów euro, dlatego też obligatariusze posiadający około 75 procent emisji, złożyli wniosek o upadłość.

Grupa akcjonariuszy Elektrimu wezwała dwa tygodnie temu do zwołania nadzwyczajnego WZA, na którym miałoby dojść do wymiany rady nadzorczej spółki. Chcieli oni, aby odbyło się ono w dniach 13-15 lutego.

Elektrim zwołał natomiast walne zgromadzenie na 25 maja, czyli o ponad trzy miesiące poźniej niż chcieli tego akcjonariusze.

Według wcześniejszych informacji zawieszony wiceprezes Walczykowski nie poparł decyzji o zwołaniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy dopiero w maju. Było to przyczyną powstania konfliktu w zarządzie Elektrimu.

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jacek Socha, powiedział w środowym wywiadzie dla Parkietu, że zamierza zwrócić się do sądu, aby ten wyznaczył termin walnego we wcześniejszym niż majowy terminie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane