OPIS1-Wzrost PKB w I półroczu może być zerowy

28-02-2002, 14:17

(Depesza uzupełniona o dodatkowy cytat w ostatnim paragrafie)

KRAKÓW (Reuters) - Tempo wzrostu gospodarczego w pierwszym półroczu 2002 roku może być bliskie zera lub nawet ujemne zanim sytuacja ulegnie poprawie w drugiej połowie roku, powiedział w czwartek doradca ekonomiczny prezydenta, Witold Orłowski.

"Wzrost w całym roku będzie kiepski. Pierwsza połowa roku będzie bardzo zła. Możemy mieć do czynienia z bliskim zera wzrostem PKB, a nawet nie mogę wykluczyć przejściowego spadku" - powiedział dziennikarzom Orłowski w czasie targów kapitałowych w Krakowie.

"Jeśli nastąpi ożywienie w drugim półroczu i tak nie zdoła już ono całorocznych wyników podciągnąć do naprawdę dobrego poziomu" - dodał.

W ubiegłym roku wzrost Produktu Krajowego Brutto (PKB) spadł do 1,1 procent z 4,0 procent w 2000 roku. Na rok 2002 rząd zakłada wzrost na poziomie około jednego procenta.

"Rzeczywiście są pewne podstawy do optymizmu jeśli chodzi o wzrost w drugim półroczu i do pesymizmu jeśli chodzi o pierwsze półrocze. Ośrodki analityczne w Polsce uważają, że w drugim półroczu nastąpi przyspieszenie gospodarcze" - dodał Orłowski.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / OPIS1-Wzrost PKB w I półroczu może być zerowy