Opłaty za przejazd: Zarejstruj się w systemie, żeby płacić myto

MIB
opublikowano: 05-05-2011, 00:00

Pierwszego lipca 2011 r. w Polsce zostanie uruchomiony nowy elektroniczny system poboru myta — ViaTOLL. Obowiązek uiszczania opłaty będzie dotyczył każdego kierowcy poruszającego się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony lub autobusem z liczbą miejsc powyżej 9.

Drugiego maja rozpoczęła się obowiązkowa rejestracja w systemie ViaTOLL. Jest bezpłatna, możliwa w jednym z punktów obsługujących klientów systemu. Po przedstawieniu wymaganych dokumentów oraz wpłaceniu kaucji (120 zł za każdą sztukę) będzie można otrzymać specjalne urządzenie pokładowe ViaBOX. Rejestracji wstępnej dokonać można, wypełniając formularz na stronie internetowej www.viatoll.pl lub przez telefoniczne centrum obsługi klienta. Urządzenia ViaBOX będą do odebrania w 17 punktach dystrybucji, które zostaną otwarte w pobliżu dużych przejść granicznych oraz w 16 punktach obsługi klienta w każdym z miast wojewódzkich. Ich pełny wykaz znajduje się m.in. na stronie internetowej www.pb.pl.

Drugiego maja uruchomiono także 190 punktów dystrybucji na wybranych stacjach benzynowych sieci Orlen, BP i Lotos. Aby zamówić urządzenie ViaBOX, wystarczy wejść na stronę www.infomyto.pl i kliknąć "Zamawiam ViaBOX", a następnie wypełnić załączone formularze ViaTOLL. Urządzenia zostaną dostarczone pod wskazany adres przesyłką pocztową na koszt operatora systemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu