Opole wybuduje centrum nauki za 50 mln zł

  • DI
opublikowano: 06-10-2018, 14:35

Władze Opola chcą wybudować pierwsze w Polsce Centrum Nauki i Technologii, którego budynek będzie zintegrowany z technologią rozszerzonej rzeczywistości AR. Planowany koszt inwestycji to 50 mln złotych.

Jak informuje biuro prasowe urzędu miasta Opole, bryła budynku Centrum Nauki i Technologii ma nawiązywać do teorii wielkiego wybuchu. W przeszklonym otwarciu mieścić się będzie główna przestrzeń obiektu z najważniejszym elementem - refleksyjną kulą o średnicy 10 metrów. W jej wnętrzu zwiedzający będą mogli uczestniczyć w pokazach wirtualnej rzeczywistości, podczas których odbywać będą podróże w czasie i przestrzeni.

Budynek Centrum Nauki i Technologii ma być pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych w świecie obiektów zintegrowanych z technologią rozszeszonej rzeczywistości. Dzięki AR i użyciu specjalnych gogli, zwiedzający będą oglądali dodatkowe elementy ekspozycji. Część projekcji będzie widoczna z zewnątrz przy pomocy zwykłego smartfona i specjalnej aplikacji miejskiej Opole+.

Wstępnie koszt budowy CNiT szacuje się na 50 mln złotych. Jak informuje opolski ratusz, procedury związane z uzyskaniem wszystkich koniecznych zezwoleń rozpoczną się już w nowej kadencji samorządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu