Opolski amfiteatr w rękach Budimeksu

Anna Pronińska
07-05-2009, 00:00

Przebudowę Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu — wizytówki miasta — wykona prawdopodobnie Budimex Dromex.

Przebudowę Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu — wizytówki miasta — wykona prawdopodobnie Budimex Dromex.

Budimex Dromex, z grupy giełdowego Budimeksu, złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki — przebuduje Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu. Cena zaproponowana przez firmę to 27,38 mln zł.

— Oferentów było 15. Najdroższa propozycja opiewała na 46,23 mln zł. Złożyła ją firma RD bud. Wszystkie złożone oferty były poniżej kosztorysu, który wyniósł 47 mln zł. To najwyraźniej skutek kryzysu — mówi Aleksander Cyganiuk, naczelnik wydziału inwestycji miejskich w Opolu.

Drugą pod względem wartości ofertę — na 29,9 mln zł — złożyło przedsiębiorstwo Porr Polska.

O kontrakt walczyło też kilka giełdowych firm, m.in. Erbud (oferta na 34 mln zł), Polimex-Mostostal (38 mln zł), Pol-Aqua (39 mln zł), Hydrobudowa Polska (44 mln zł).

Inwestycję częściowo sfinansuje miasto — 20 mln zł dołoży Unia Europejska.

Umowę z przyszłym wykonawcą władze miasta chcą podpisać najpóźniej na kilka dni przed rozpoczęciem tegorocznego festiwalu, który startuje 12 czerwca.

— Plac budowy chcemy przekazać po festiwalu. Prace powinny potrwać do końca kwietnia 2011 r. — uważa Aleksander Cyganiuk.

Tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej po raz ostatni więc odbędzie się w starym budynku. Przyszłoroczny, 47. konkurs wyjątkowo przeniesie się do innego miasta, ale za dwa lata wystartuje w nowoczesnym obiekcie, w którym znajdzie się miejsce m.in. na muzeum polskiej piosenki.

Odnowiony amfiteatr ma być magnesem przyciągającym turystów. Za cztery lata festiwal będzie obchodzić 50-lecie istnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opolski amfiteatr w rękach Budimeksu