Opolskie chętnie wybierane przez inwestorów

  • PAP
opublikowano: 30-12-2018, 15:40

Najwięcej decyzji o wsparciu inwestycji na nowych zasadach przyznawania pomocy publicznej wydano w woj. opolskim – powiedział PAP wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park" Krzysztof Drynda.

Według danych WSSE "Invest Park" z dziesięciu decyzji wydanych na podstawie nowych przepisów o przyznawaniu pomocy publicznej sześć dotyczyło woj. opolskiego. Inwestorzy chcą w tym regionie zainwestować ponad 800 mln zł i stworzyć minimum 240 nowych miejsc pracy. Znaczącą część inwestycji stanowią nakłady branży motoryzacyjnej.

Zdaniem wiceprezesa Dryndy mimo stosunkowo krótkiego czasu obowiązywania nowych zasad wspierania inwestycji, nowe przepisy dobrze przyjęły firmy szukające w Polsce miejsca do rozwoju swego biznesu.

"W mijającego roku blisko 50 przedsiębiorców zadeklarowało nam nakłady inwestycyjne w wysokości 4 mld zł. Jedna czwarta tej kwoty to wydatki już na zasadach Polskiej Strefy Inwestycji. Co ważne, co drugi wniosek dotyczył rozbudowy już działających zakładów. To najlepszy dowód, że firmy dobrze oceniają warunki, jakie stworzył polski rząd dla działania biznesu w Polsce i wiążą swą przyszłość z naszym krajem" – powiedział wiceprezes Drynda.

Jak informuje WSSE, w 2018 r. wydano 47 decyzji, w tym 37 zezwoleń na działalność i 10 decyzji o wsparciu. Przedsiębiorstwa w sumie zatrudnić mają ponad 1,4 tys. nowych pracowników, w tym prawie 260 wedle nowych przepisów, choć, jak zaznaczył wiceprezes Drynda, deklaracje o zatrudnieniu zwykle są zaniżone w stosunku do realnego zapotrzebowania.

Do grona inwestorów strefowych dołączyły 23 przedsiębiorstwa, a 24 zdecydowały się na rozszerzenie działalności w WSSE "Invest-Park". 22 projekty związane są z rejonem Dolnego Śląska. 14 inwestycji powstanie na Opolszczyźnie, a 11 w Wielkopolsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu